Minecraft (PS3) Ocena produktu:

od 99,00 PLN

oszczędzasz do 32%

  • Producent: Sony
  • Kategoria: Gry PlayStation3
  • Wersja językowa: angielska
  • Gatunek: akcja
  • PEGI (wiek gracza): 7+
  • Tryb multiplayer: tak

Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang Specifications. Gracze wcielają się w górnika, który wpierw pozyskuje znaczne przypominające cegły bloki, a potem buduje z nich zróżnicowanego typu konstrukcje.

Cała gra to w gruncie rzeczy jedna pokaźna piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w pełni z trójwymiarowych bloków. Bawiąc się w górnika uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co wyłącznie sobie wymarzymy – broń, narzędzia czy budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest wyłącznie z takich właśnie bloków i w grze znajdziemy 55 najróżniejszych ich wariantów, każdy mający własne atrybuty i nadający się do przeróżnych celów.

Gra proponuje zabawę w trybie klasycznym, w którym możemy bez żadnego stresu kreować kolejne konstrukcje i tryb Survival. W tym drugim gracze mogą czuć się bezpiecznie tylko w trakcie dnia. Gdy natomiast zapada noc pojawiają się potwory, a ich jedynym celem jest pozbawienie nas życia i jedynie optymalne przygotowanie w czasie dnia może nas ocalić przed śmiercią. Nasze działania mogą sięgać tak daleko, jak wyłącznie zechcemy, ponieważ świat gry jest nieograniczony i generuje się automatycznie wraz z odkrywaniem nowych obszarów. Na dodatek, twórcy zadbali o udostępnienie trybu multiplayer, w którym wznosimy konstrukcje we współpracy z innymi graczami.

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry stworzona została w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy komponent świata zbudowany jest z obfitych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów typu Commodore 64.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry PlayStation3